Olağanüstü Durum ve Yedekleme Çözümleri

Olağanüstü Durum ve Yedekleme Çözümleri (FKM)

Olağanüstü Durum ve Yedekleme ÇözümleriGünümüzde teknoloji hızla ilerlemektedir. Bu ilerlemeler bilgi teknolojileri alanında da yenilikler sunmaktadır. Bu kapsamda teknolojiyi yakından takip eden kurumlar teknolojik verimlilklerini üst noktalara taşımakta ve maliyetlerini düşürerek, karlılıklarını arttırmaktadırlar.
.
Kurumlar iş hatayında uzun yıllarca edindikleri kurumsal verilerini, verimli kullanılabilmeleri süreçlerini dinamikleştirmektedir. Kurumsal verilerin kritik öneme sahip olduğu bu süreçte, verilerin doğru yedeklenmesi, olağanüstü durum planlanması ile iş sürekliliğini kesintisiz çalışan bir düzeyde tutulması gerekmektedir. 
.
Olağanüstü bir durum karşısında Felaket Kurtarma Merkezi kurumsal tüm kurumlarda planlanması gerekmektedir. Bunfo olarak kurumsal Felaket Kurtarma Merkezi (Disaster Recovery) Planlama, inşa, dizayn ve işletme hizmeti vermekteyiz. Detaylar ve danışmanlık hizmetleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Bunfo Profesyonel Çözümler


Etkin iş sürekliliği analizi

Olağanüstü bir durum da hizmetlerin normal veya kurumlar tarafından kabul edilebilir düzeyde devam etmesi gerekir. Bu düzeyde, beklentilerin karşılanabilmesi için mevcut uygulama analizlerinin, Bilgi Teknolojileri altyapısının ve olağanüstü durum koşullarının analiz çalışmaları yapılmalıdır.

 

Risk faktörlerinin belirlenmesi

Olağanüstü durumda; öncelikler, önemlilik sıralamaları belirlenmelidir. Bu sıralamalar olağanüstü durumlarda izlenecek yöntemlerde değişkenliklere sebepolmaktadır. Belirlenen risk faktörlerine göre, risk haritası çıkartılması ve alınabilecek önlem konusunda çalışmalar yapılmaktadır.

 

İş Sürekliliğinin Arttırılması

Kurumların öncelik sırasına koyduğu uygulamaları ve Bilgi Teknolojileri altyapısının yedekliliği çoğaltılarak olağanüstü durum seneryolarına uygun hale getirilmesi yönünde çözümler ve hizmetler sunulmaktadır.

Arşiv ve Yedekleme

Günümüzde kurumlar için sahip oldukları verinin önemi oldukça fazladır. Bu önem ile geçmişe dönük verilerin arşivlenme ihtiyaçları doğru oranda artmaktadır. Aynı zamanda güncel verinin de hızlı yedeklenmesi ve olağanüstü durumlarda verilere doğru ve hızlı geri dönülmesi büyük önem taşımaktadır. Introsis olarak hizmet alan müşterilerimize en güncel teknoloji ile yedekleme çözümleri sunmaktayız.

 


Detaylı bilgi ve teklif için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurumsal uygulamalarımız için demo erişimi ve hizmetlerimiz için uygun teklifleri size gönderelim.