Sunucu Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma ve Konsolidasyon Hizmetleri

.

Sanallaştırma ve Konsolidasyon HizmetleriBilgi Teknolojileri alanında ki süreki artan iş yükü ve hızlı büyüme kurumların sanallaştırma teknolojilerini geçiş yapmalarına neden olmaktadır. Sanallaştırma hizmeti günümüzde bilgisayarlarının çok sayıda uygulama ve hatta işletim sistemi çalıştırmasını mümkün kılan, altyapınızı etkili ve basit hale getiren kısacası fiziksel olarak bulunan sistemlerin mantıksal bir yapıya geçirilmesidir.
.
.
Sanallaştırma; sunucuların, bakım, alan tahsisi, güç tüketimi, soğutma ve yönetim maliyetlerinin minimize edilmesi açısından ideal bir teknolojik çözüm üretiyor. Kurumsal uygulamaların daha performanslı kullanımına imkan sağlıyor. Bu durum kurumların BT süreçlerinde, sahip olmanın ve yönetmenin maliyeti daha daaz olmasıyla sonuçlanıyor.Bunfo, sanallaştırma ve konsolidasyon süreçlerinde, data center ortamlarına geçişleri kolaylaştırmak ve değişen iş ihtiyaçlarınızı planlayarak kaynaklarınızın verimliliğini artırmakta ve maliyetlerinizi azaltmaktadır. 
.
.

Bunfo Hizmetleri ile Tanışın!

  • Sunucu üzerindeki  kullanılmayan kaynakların kullanılması sağlamak ve optimize edilmesi.
  • Dinamik kaynak yönetimi,
  • Fiziksel sunucu üzerinde birçok sanal sunucu çalıştırılması
  • Sanallaştırma ile enerji tüketimini azaltarak daha az sermaye ve işletme maliyeti.
  • Sanal sunucu eklemek ve çıkartılmak istenildiğinde ek maliyet gerektirmemesi
  • Falaket senaryoları planlaması ve çözümlerini planlayarak, iş sürekliliğini kesintisiz sağlayın
  • Sunucu donanım maliyetlerinin büyük oranda düşürülmesi,

 

Sunucu Sanallaştırma

Bir veya daha fazla fiziki sunucu üzerinde birbirinden bağımsız birden fazla sanal sunucunun barındırılmasına olanak sağlayan bir teknolojidir. Her bir Sanal sunucunun kendine ait disk alanı, IP adresi, uygulamaları ve konfigürasyonları bulunmaktadır. İşleyişi olarak fiziki sunucudan herhangi bir farkı yoktur.

Sanallaştırma Projelerinizde VMware ve Microsoft Hiper-V gibi sektöründe lider firmaların çözümlerini sunmaktayız.

 


Masaüstü Sanallaştırma

Sanallaştırma sistemi ile aynı mantığa sahiptir. Aralarındaki fark sunucu yerine masaüstü sistemlerin çalışmasıdır. Masaüstü bilgisayarların, sunucudan çok olması nedeniyle her bir sanal Bilgisayarı tek tek oluşturup yönetilmesi doğru bir uygulama yöntem değildir. Bunun yerine bu görevleri otomatize eden uygulamalar tercih edilmelidir.

Bilgisayarlarının kolay yönetilebilmesi için bir ya da birkaç temel imaj oluşturulur ve sanal masaüstü sistemine bu imajlar tanımlanır. Bu imajlar ile disk üzerinde fazla yer kaplamadan çalışırlar. Sistem üzerinde bir uygulamanın değişitirilmesi ya da yükseltilmesi gerektiğinde oluşturulmuş olan ana imaj üzerinden yapılan güncelleme ile bağlı tüm sistemler güncellenmiş olur.

 


Detaylı bilgi ve teklif için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurumsal uygulamalarımız için demo erişimi ve hizmetlerimiz için uygun teklifleri size gönderelim.